Camişerif Mahallesi, Mücahitler Caddesi, Hilmi Dikici İşhanı Kat:2 No:3-4 Akdeniz/Mersin

Mersin Uyuşturucu Avukatı

//

admin

İnsanların aileleriyle ya da çevredeki insanlarla yaşamlarını sürdürürken uyuşturucu ile bir şekilde tanıştıkları görülüyor. Uyuşturucu kullanan kişilerin nasıl kurtulmaya çalıştıkları, bir şekilde bu yola bulaşan insanların nasıl kurtulmak istedikleri de biliniyor.
Onların elinden tutan birileri olduğu sürece kendileri için bir umut ışığı olarak görüyor. Herkes bu insanlara itici gözüyle bakarken birileri bunları nasıl kurtarıp iyileştirmek peşinde olduğu görülüyor.


Çevredeki her kesin bu konuda duyarlı olduğu görülüyor. Bunlardan birisi Mersinde aynı zamanda baro avukatı olan Mustafa Burkay Tunç’tur. Hiç bilmediğiniz bir anda en yakınınız bile bu durumla karşı karşıya kalmış olabilir. Çünkü hayatta insanların ne ile karşılaşacağı belli olmuyor. Bunun için özellikle uyuşturucuya bulaşmış iseniz ya da yakın olan birileri varsa etrafınızda bunları ihmal etmemek gerekiyor.
Bu konuda Mersin’de baro avukatı olan Avukat Mustafa Burkay Tunç bey bu konuda alanında uzmanlaşmış olduğu görülüyor. Özellikle mersin avukat, mersin ceza avukatı ya da mersin uyuşturucu avukatı olarak bilinmekle birlikte birçok kişinin hayatına ince dokunuşlar yaptığı görülüyor.

Mersin Uyuşturucu Avukatı
Mersin Uyuşturucu Avukatı

Uyuşturucu Avukatlarına Neden İhtiyaç Duyulmaktadır?

Bir şekilde bu yola düşen insanlar avukatlara neden ihtiyaç duyar diye düşülebilir. Şu anki yasalar uyuşturucu konusunda çok katı kuralları olduğu düşünülürse avukatlara da ihtiyaç olduğu düşünülür. Çünkü insanlar kendi haklarını yeterince bilemeyebilir ya da gerektiği kadar savunmayabilir.
Bunun için Mersin de bulunun aynın zamanda baro avukatı olan Mustafa Burkay Tunç Bey bu konuda uzmanlaşmış biri olarak uyuşturucu konularında insanlara yardımcı olduğu biliniyor. Mersin’de mersin avukat, mersin ceza avukatı veya mersin uyuşturucu avukatı olarak bilinen Mustafa Burkay Tunç Bey’in daha önceki kazandıkları davalar buna aslında birer örnek olarak gösterilebilir.

Uyuşturucu Bulunduran Kişi Yargılanır mı?

Uyuşturucu bulunduran kişi uyuşturucu madde bulundurmakla birlikte ve uyuşturucu madde kullanan kişi 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanır. Bu da uyuşturucu bulunduran kişi yargılanır anlamı ortaya çıkıyor.

Uyuşturucu Kullanan Kişi Yargılanır mı?

Aynı şekilde mevzuatta bulunan uyuşturucu madde kullanan kişiler de 2 ile 5 yıl aralığında mahkemece yargılanır. Okul, yurt civarlarında kullanan kişilerin bu cezaları yarı oranda arttırılıyor.

Mersin Avukatı

Şimdi İletişime Geçin

Yorum yapın