Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma Suçu ve Cezası

Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma Suçu ve Cezası, ülkemizde ceza suçlarından biridir. Hem kullanmanın hem de bulundurmanın suç olduğu kanunlarca sabittir. Uyuşturucu bulundurma veya kullanmadan açılan davalardan genelde en az 2 yıldan başlamak kaydıyla hapis cezaları verilir.

Özellikle gençliği ciddi anlamda tehdit eden uyuşturucu sorunu, hem ülkemizi hem de dünyayı tehdit eden ciddi sorunlar arasındadır. Uyuşturucu taşırken yakalanmak, evinde bulundurmak ya da kullanmak ayrı ayrı suçlardır ve ayrı ayrı cezalara tabidir.

Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma Suçu ve Cezası

Uyuşturucu Kullanma Cezası Var Mı?

Uyuşturucu kullanma cezası, Eğer uyuşturucu etkisi altında yakalanırsanız ceza uygulanır. Örneğin trafik çevirmesinde, uyuşturucu etkisi altında araba kullandığınız tespit edilirse bundan yargılanırsanız.

2022 yılı için 9412 TL para cezası uygulanır. 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda ise %25 oranında indirim uygulanabilir. Uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak ya da ticaretini yapmak, kasten işlenecek olan bir suçtur. Bu yüzden yakalanması durumunda kaçınılmaz olarak yargılanır.

Bir kişinin evinde bulunan uyuşturucu belirli bir dozun altındaysa ceza almaz. Kendi kullanım dozunun üzerindeyse ticaretini yapabileceği anlamına geldiği için ceza alınır. Özellikle okul yakınlarında gibi hassas alanlarda taşımak ciddi suçtur. 2 ve 5 yıl arası hapis cezası uygulanır. Aynı zamanda nereden temin edildiği gibi soruların da cevaplanması gerekir.

Uyuşturucu Cezalarına Hangi Avukat Bakar?

Uyuşturucu cezalarına ceza avukatları bakar. Alanında başarılı ve tecrübeli avukatlar tercih edilir. Mustafa Burkay Tunç, alanında başarılı olan avukatlardan biridir. Birçok alanda başarısıyla ön planda olan Mustafa Burkay Tunç, en çok tercih edilen mersin avukatlarından biridir.

Bunun sonucunda da oldukça fazla talep gelir. Ancak her ne kadar yoğun olursa olsun, her işini ilk ve son işi gibi yapar. Bu yüzden müvekkillerinin tam güvenini kazanan Mustafa Burkay Tunç, Mersin’de hizmet vermektedir.

Mersin Ağır Ceza Avukatı

Mersin’de uyuşturucu davaları başta olmak üzere ağır ceza davalarında en başarılı avukatlar arasında yer almayı başaran Mustafa Burkay Tunç, başarısını da her geçen gün arttırmaktadır.

Mezun olduğundan beri azimli ve çalışkan yapısının yanı sıra, kendisini sürekli geliştirmesi ve güncel gelişmelere de hakim olması sayesinde kısa sürede meslektaşlarını sollamıştır.

Mersin’de uyuşturucu bulundurma ve ticareti davaları başta olmak üzere ceza davalarının tümünde tecrübesine ve bilgi birikimine, zekasına güvenebileceğiniz başarılı avukatlardan biridir. Mersin barosuna bağlı olan Mustafa Burkay Tunç ile iletişime geçmek ve avukatlık hizmeti almak için iletişim bilgilerine Mersin barosunun sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Uyuşturucu Cezalarına Hangi Avukat Bakar?

Uyuşturucu cezalarına ceza avukatları bakar.

Uyuşturucu Kullanma Cezası Var Mı?

Uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak ya da ticaretini yapmak, kasten işlenecek olan bir suçtur. Bu yüzden yakalanması durumunda kaçınılmaz olarak yargılanır.

Uyuşturucu Para Cezası

Örneğin trafik çevirmesinde, uyuşturucu etkisi altında araba kullandığınız tespit edilirse bundan yargılanırsanız.2022 yılı için 9412 TL para cezası uygulanır. 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda ise %25 oranında indirim uygulanabilir. Mutlaka yargılanırsınız

Uyuşturucu kullanan kişi kaç yıl ceza alır?

Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişiler, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaktadır.

Mersin en iyi ağır ceza avukatı

Mersin’de uyuşturucu davaları başta olmak üzere ağır ceza davalarında en başarılı avukatlar arasında yer almayı başaran Mustafa Burkay Tunç, başarısını da her geçen gün arttırmaktadır.

Mersin uyuşturucu dava avukatı

Mustafa Burkay Tunç, Mersin’de uyuşturucu davaları başta olmak üzere ağır ceza davalarında en başarılı avukatlar arınsa yer alır

Mersin ağır ceza avukatı

Şimdi İletişime Geçin

Avukat

Mustafa Burkay Tunç


Faaliyet Alanları

Etiketler


uyuşturucu kullanma cezası, uyuşturucu bulundurma cezası, mersin uyuşturucu avukatı

Geç Gelen Adalet, Adalet Değildir

Mersin Avukat Mustafa Burkay Tunç Hukuk Bürosu

WhatsApp