Camişerif Mahallesi, Mücahitler Caddesi, Hilmi Dikici İşhanı Kat:2 No:3-4 Akdeniz/Mersin

Üzerinden Elektrik Direği Geçen Arazinin Tazminat Hakkı

//

admin

Elektrik akımının taşınmasında gerekli olan elektrik direkleri hazine arazilerinden geçirilmeye çalışılsa da mecburi durumlarda halkın kanuni arazisinin içerisinden yada kıyısından geçirilir. Bu anlaşmazlık elektrik firması ve hak sahibi arasında anlaşmazlıklara neden olur.

Pek çok dava açılan, bu konuda muzdarip olan ve hak arayışına girenlere desteklerini esirgemeyen Avukat Burkay Tunç bu konuda yapılacak işlemler ile tazminat almanızı sağlar.

Arsama Elektrik Direği Yapılmış Nasıl Dava Açarım

İrtifak hakkı diye hukuksal konuların içerisinde yer alan bu durum malike kısmı kullanım hakkı verir ve bu kullanım hakkına istinaden mülk sahibine tazminat öder. Bu konuda yanınızda yer alacak Avukatlık Bürosu arazisinden

  • Elektrik direği
  • Trafo

Elektrik teli gibi yüksek gerilim hatlarının geçmesi durumunda gerekli haklarınızı yasal yollardan alacaktır. Bu durumlarda kamulaştırma yoluna gidildiği için kamulaştırma bedelleri ve diğer gerekli araştırmaları müvekkili adına Avukat Burkay Tunç yürütür.

Araziden Elektrik Direği Geçiyorsa Başvurulacak Hukuki Yollar

Hukuki yolların birden fazla olması nedeniyle bu alanda profesyonel destek almak gerekir. Öncelikle uyuşmazlık nedenine bağlı oluşabilecek durumlarda uzlaşma yolu en etken yol olur. Uzlaşma sağlanması için müvekkil adına avukat ilgili kuruma dilekçe ile başvuruda bulunur.

Üzerinden Elektrik Direği Geçen Arazinin Tazminat Hakkı
Üzerinden Elektrik Direği Geçen Arazinin Tazminat Hakkı

Yüksek Gerilim Hattı Tazminatı Ne Kadar?

Hakların korunması ve adaletin sağlanması ile oluşturulan kanunlardan biri olan mülk sahibinin arazisinden izinsiz geçen elektrik nakil hatları, trafo ve yüksek gerilim hatlarıdır. Bu konuda hak olanı almak için yanınızda yer alacak olan hukuk bürosu tazminat ve irtifak haklarınızı sizlere sağlayacaktır. Hak edilecek tazminat tutarı

  • Elektrik teli, direğinin veya trafonun araziyi ne kadar engellediği
  • Mülk sahibinin arazisinin rayiç bedeli
  • Arazinin konumu
  • Arazinin imara açılıp açılmaması

Hat geçirilecek arazinin ne zamana kadar kullanılacağı gibi nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Mülk sahibi bu yasal haklarını bilmeden evvelde arazisinde elektrik akımını nakledecek direk, tel, trafo gibi malzemelerin kurulumunu sağlamış ise yine de bu tazminat hakkı bakidir.

Mersin Kamulaştırma Avukatı

Pek çok davada olumlu sonuçlar ile müvekkillerinin tazminat almasını sağlayan Mersin Avukatlık Bürosu profesyonel hizmet sunar. Mülk sahibi arazisinde konuşlandırılmış elektrik direk, tel ve trafolarda hak olan tazminatlarınızı alabilmek için Bürodan destek alabilirsiniz. Emsal davalar ve Yargıtay kararı ile haklarınız tazminat şeklinde Büro aracılığı ile en kısa zamanda sizlere aktarılacaktır. Büronun internet sitesinde büro adresi ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Mersin Avukat

Şimdi İletişime Geçin

Yorum yapın